Su içme alışkanlığı nasıl kazanılır

su-icme-aliskanligi-nasil-kazanilir

09022021

Su içme alışkanlığı nasıl kazanılır

Su içme alışkanlığı nasıl kazanılır ?


Su biz canlılar için faydası yüksek bir besindir. Fakat günlük su tüketimine dikkat etmeyenlerin sayısı hiç de az değil. Su içme alışkanlığı edinememek nedeniyle su içmeyi unutmayı ve su içmeyi sevmemeyi su tüketiminin az olmasının başlıca nedenlerinden sayabiliriz. Ama yeteri kadar su tüketmenin sağlımız için faydası sandığımızdan çok daha önemli.

Eğer vücudunuzun suya ihtiyacı olduğunu biliyor ama çeşitli nedenlerle su içemiyorsanız çare su içme alışkanlığı kazanmakta. Siz de su içmeyi artırmanın yollarını arayanlardansanız doğru yerdesiniz; çünkü bu yazı tam sizlik! Şimdi, su içme alışkanlığı kazanmanızı sağlayacak önerileri sıralamaya başlayalım.

Uyandığınızda Bir Bardak Su İçme Alışkanlığı Edinin
Sabah uyanında aç karnına, çay veya kahve içmeden önce bir barda su için. Bu sayede sindirim sisteminize de uyandığınızı haber verebilir ve güne rahat bir başlangıç yapmak için adım atarken günün ilk suyunu içebilirsiniz.

Suyunuzu yanınızda taşıyın

Yolda, işteyken, okula giderken veya okulda, her zaman suyunuz olsun. Böylelikle yanınızda su yok diye içmemezlik etmezsiniz.

Yemeklerden Önce ve Yemeklerde Su İçmeyi Tercih Edin
Yemek yerken kola, meyve suyu, gazoz gibi içeceklerin yerine su içmeyi tercih etmek hem daha sağlıklı hem de daha fazla su tüketmenizi sağlayacak bir çözümdür. Ayrıca yemekten önce içilen bir bardak suyun daha çabuk doymanız konusunda da size yardımı dokunur. Bu doğrultuda, yemeklerden önce içilen suyun kilo vermeniz konusunda da size yardımcı olacağını söyleyebiliriz. Çünkü yapılan bir araştırma; kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinden önce su içen kişilerin 8 hafta sonra kilolarında ve iştahlarında azalma olduğun göstermiştir.

Günlük Su Tüketiminizi Takip Edin
Daha fazla su içmek için her gün ne kadar su içtiğinizi kaydedin. Bunun için mobil uygulamalardan yararlanabilir ya da kaç bardak su içtiğinizi küçük bir not defterine, telefonunuzun notlar bölümüne yazabilirsiniz. Bu sayede günlük su tüketimi için koyduğunuz hedefi takip etmeniz ya da az su içtiğinizde bunu telafi etmeniz kolaylaşır.

Suyunuzu Tatlandırın
Eğer su içmeyi sevmiyorsanız suyunuzun tadını değiştirebilirsiniz. Suyunuza limon, çilek gibi taze meyveler, salatalık gibi sebzeler veya nane yaprağı, çubuk tarçın koyarak aroma kazandırabilirsiniz. Bu sayede su içme isteksizliği de ortadan kalkabilir. Hatta haydi hemen şimdi kendinize hemen bir bardak limonlu su hazırlayın! Çünkü limonlu suyun faydası sandığınızdan daha çok.
Suyunuzun tadını içine limon, nane gibi sebzeler koyarak değiştirebileceğiniz gibi, içindeki maddelerden arındırarak da düzenleyebilirsiniz. Bunun için bir su arıtma cihazı kullanabilirsiniz. Su arıtma cihazları, suyun içindeki mikrobik ve kimyasal maddeleri arındırdığı için suyunuzun tadını hoşunuza gidecek şekilde değiştirebilir. Üstelik su içme alışkanlığınızı kaliteli su içerek pekiştirebilir, faydalarını artırabilirsiniz.

Yeşil Su Arıtma, kullanım alışkanlıklarınız ve taze, temiz su içebilmeniz için en uygun su arıtma cihazı ile yanınızda. Tezgah altı kapalı kasa yer kaplamayan cihazlarımızla, arıtılmış suya kavuşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz
Referanslarımızdan Bazıları
Yeşil Su Arıtma Referans
Yeşil Su Arıtma Referans
Yeşil Su Arıtma Referans
Yeşil Su Arıtma Referans
Yeşil Su Arıtma Referans